| bazgau a întrebat:

Cum deosebesc de un iphone2 daca e fake sau nu.Ps are ecranu spart dar se aprinde

3 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Daca este iphone 2 aruncal ca e antic si stiu si eu daca merita reparat.dar daca cum spui ecranu e spart si se aprinde si vrei sa vezi daca e iphone 2 si nu fake e simplu.conecteazal la un calculator ce are instalat itune. daca aitun il detecteaza atunci e iphone sigur 100%. daca e altceva atunci nu se conecteaza cu itune.asta e tot.simplu.chiar de are ecranu spart si chiar de n-ar avea deloc ecran dar ai auzit un zgomot cind il pui la incarcat atunci se conecteaza cu itune.dar vezi sa il aprinzi cind il conectezi la itune ca altfel nu o sa fie vazut. daca spui ca se aprinde inseamna ca poti vedea asta.fa asa si o sa stii sigur.numai bine

| Conner a răspuns:

Prin caracteristici un fake are altfel carcasa si multe alte functii

| codax a răspuns:

Vezi daca se conecteaza la Itunes sau iti dau seama din meniu ca daca nu e fake are appstore, cydia si il simiti in mana daca e mai greu nu e fake. funde?