| LoLoPardus a întrebat:

cum imi dau seama daca un rottweiler este de rasa pura sau nu? Este vreo diferenta de aspect dintre metis si rasa pura?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur. Certificatul pedigree atesta dacă părinții sunt sau nu sunt originali, iar prin urmare cum e puiul. Costa ceva mai mult cei cu pedigree, dar ai o garanție ca nu dai banii aiurea.

| Danger30 a răspuns:

Il aprob pe Cristi, certificatul pedigree conteaza extrem de mult, dar si fara el tot poti diferentia un metis de rasa pura, in primul rand, sunt doua tipuri de rottweileri, cei de talie mica si cei de talie mare, cei de talie mica au botul destul de mic, dupa cum le si zici " de talie mica " sunt si destul de scunzi, cam cat un pitbull la inaltime, dar au si o musculatura destul de dezvoltata care este chiar vizibila, cei de talie mare sunt mai inalti putin, au botul mai lung, iar musculatura nu este chiar asa vizibila si au o blana destul de deasa, la inaltime pot sunt cam cat un doberman, oricum, depinde si ce fel de metis este, fiecare rasa are niste trasaturi specifice care il face sa se diferentieze putin, de la urechi, pana la inaltime si la blana, daca esti destul de atent poti sa diferentiezi un metis de unul de rasa pura