| Zed1337 a întrebat:

Am un catelus lup de care nu sunt sigur daca este de rasa sau nu

cum as putea sa imi dau seama daca este rasa pura sau metis?

poze cu el

http://imgur.com/a/H4w8b

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cred ca este o corcitura.
Poti intreba medicul veterinar, ori un crescator de animale.
Conteaza pentru tine daca este de rasa ori ba?
Important sa fie sanatos si sa il iubesti.
http://www.toateanimalele.ro/Caini/Lup/Lup.php
O zi buna :)

| R0R0 a răspuns:

Corcitura

| LonelyLoner92 a răspuns:

Mie mi se pare ca este caine lup, deoarece are trasaturi asemanatoare cu un caine lup.

| Cristian869 a răspuns:

Daca are pete albe este posibil ca in genele lui sa fi avut stramosii lui o avenura cu o bagaboanta de pe centura insa am avut si eu un caine lup care avea o pata alba mica pe piept deci a avut un accident in radacinile sale insa ii batea la inteligenta pe toti cainii din cartier de rasa pura cu pedigree si buletin si toate altele. Dar cel mai mult conteaza sa il iubesti!