| Zed1337 a întrebat:

Am un catelus lup de care nu sunt sigur daca este de rasa sau nu.
Cum as putea sa imi dau seama daca este rasa pura sau metis?

Poze cu el
http://imgur.com/a/H4w8b

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Acest al tău cățeluș nu este „cîine lup".
E drăguț, poate chiar și destul de receptiv la ceea ce îi ceri tu, dar nu e cîine lup.
Cîinele lup e mai subțire la corp, are blana neagră sau galben - maronie și are urechile ascuțite ( cumva ) și îndreptate în sus. Nu pleoștite ca la al tău.
Ca un pui de lup.

| Zed1337 explică (pentru corolav):

Am vazut mai multe poze cu pui de caine lup si nu au urechile ascutita si indreptate in sus la varsta mica, al meu are aproape doua luni.

un exemplu http://www.royalpet.ro/pics/anunturi/4160478cg2x.jpg

| corolav a răspuns (pentru Zed1337):

Mă rog, cum crezi!
Vei vedea peste vreo alte trei - patru luni.
Sănătate!

| LuanaGeorgiana a răspuns:

Nu este ciobănesc Geman sau lup deoarece este mult prea pufos si botul nu e specific lor. Oricum e super frumos

| Anonimus936 a răspuns:

Ca sa iti dai seama te poți uita la caracteristicile rasei pe internet sau sa întrebi persoana de la care ai luat cățelul... daca părinții sunt de rasa pura atunci si cățelul este