| RazvanXD123 a întrebat:

Cum imi pot convinge părinții sa imi ia un animal de companie?

2 răspunsuri:
| Larionana a răspuns:

Foarte dragut din partea ta sa ai un animal de companie (primul animal al meu a fost un ou)
Eu am incercat din răsputeri sa am o pisica si acum urasc pisicile (no hate pls) si mi-am convins mama vorbind extrem de deschis cu ea

Trebuie sa ii zici si sa ii arati ca esti responsabil si sa ii bagi in cap clisee cu "esti cea mai buna mama si de aia stiu ca o sa ma lasi"

Daca nu merge, fa actorie ca te plictisesti

Daca ai un frate sau o sora mai mica le spui parintilor "Daca am avut răbdarea sa stau cu ea/el pot avea răbdarea sa cresc un animal"

Si le promiti solemn ca doar tu o sa ii dai de mancare, o sa il îngrijești si o sa ii faci curat.O sa le zici ca faci economisiri pentru hrana animalului.

Indiferent daca te lasa sau nu, tot batai de cap o sa ai fiindca o sa urle daca e caine?

SUCCES LA CONVINS, BOSS

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este motivul lor!