| Wolf1kalal a întrebat:

Cum pot dresa un catel Bichon Maltez *3 luni* sa nu mai muste?

Răspuns Câştigător
| RainbowThanos a răspuns:

Esti si tu in aceeasi situatie cu mine :)
Uite niste linkuri:
- https://www.wikihow.com/Make-a-Dog-Stop-Biting
- https://www.youtube.com/watch?v=JRl1FhIBeKc
Sper ca intelegi engleza!
Daca te-am ajutat, as dori o funda te rog!

3 răspunsuri:
| alwaysandforever1234 a răspuns:

Și eu am aceeași problemă cu al meu (are 5 luni). Nu îl pot dezvăţa nicicum...

| 012345678910bbb a răspuns:

Deocamdată nu ai ce sa ii faci, cel puțin nu prea mare lucru. El este pui, ceea ce face el crede ca este joaca, tu trebuie sa îl faci sa "inteleaga" ca nu este bine ceea ce face. Eu am făcut un sul de hârtie, iar atunci când făcea ceva rău ii dădeam la fund și îl certam. Arata-i puțin cine este stăpânul laughing Va fi altfel și după ce termini seria de vaccinuri și va ieși afara, la joaca și la explorat. Gândește-te ca el este mic acum, este ca un Bebeluș ce explorează momentan, și nu știe ce este bine sau rău. Pana la urma de aia ii luam, nu? Sa avem grija de ei și sa ii invatam sa se poarte.
Sper ca te-am ajutat.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Nu poți "dresa". Câștigă-i încrederea! Joacă-te, arăta-i că ești ok cu el. Nu va mai mușca.