| Bell10 a întrebat:

Salut,am un catel de rasa bichon maltez are 8 luni ^.^ Vreau sa stiiu daca e vreo problema daca a mancat zapada? am auzit ca se poate imbolnavi sad e adevarat? Multumesc Tuturor happy

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Nu te speria draga mea si a mea a mancat zapada si are 9 luni nu te speria ca nu cred ca mancat un kilogram a mancat si ea/ea putin nu parteste nimic din putina zapada fara grija is muuulti catei cara papa zapada si nu patesc nimic acum depinde cat de sensibil/a e dar totusi nu cred ca din un pic de zapada pateste ceva sa nu iti faci griji!

| Bell10 explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Mersi frumos de sfaturi, ^.^ Mi-am facut cateva griji dar acum sunt ok mersi inca odata

10 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Cainele mau are deja 5 ani dar prefera sa manance zapada in loc sa bea apa si nu i se intampla nimic. Dar la un caine puiut... Nu prea stiu acum depinde daca a mancat zapada de pe strada e murdara si cu multi microbi. Daca mananca zapada noua nu are ce sa i se intample. Apropo, vezi daca o face de distractie sau daca nu ii e sete. Daca face pipi foarte galben nu e destul de hidratat.

| Bell10 explică (pentru cățelușa56):

Multumesc mult pentru. sfaturi :* ^.^

| Konata a răspuns:

Pai daca e mic, s-ar putea sa fie periculos deoarece nu are imnunitatea prea puternica daca are 8 luni. Mai bine consulta un veterinar si tine-l la caldura ca sa nu raceasca.

| Bell10 explică (pentru Konata):

Multumesc pentru. ajutor ^.^

| Bell10 explică (pentru Konata):

Multumesc Pentru Ajutor ^.^

| Konata a răspuns (pentru Bell10):

Cu placere happy

| LolaLollita a răspuns:

Daca e vaccinat, cu vaccinurile la zi(polivalent si antirabic), nu este nicio problema.

| IuliaRoxana a răspuns:

Nu se intampla nimic.Si cainele meu mananca zapada.In cel mai rau caz v-a raci

| Krisally a răspuns:

Poate raci la gat intr-adevar, dar asta nu il va opri sa o faca mereu. Am avut o catelusa care a facut asta toata viata ei si a inceput tot inainte de un an. Cam la 9-10 luni a mancat zapada prima data si nu a patit nimic.
Eu am suferit mai mult cu gheata care se punea intre pernitele de la picioare sau intre unghii :D.
Pentru servicii de cosmetica sau frizerie recomand http://www.puffypet.ro/servicii/.