| alexia6554 a întrebat:

Salut TPU
Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi iau un caine?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intai le spui ca vrei un tigru apoi negociezi pana la cainele care il vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercarea moare n-are. Un caine este bine venit, te va ajuta mult pe tine, vei invata sa fii responsabil. Sa il plimbi la anumite ore, sa ii dai mancare, sa il speli etc. Ca un copil mic este cainele.

| Ioana8014 a răspuns:

Mai intai alegi o rasa potrivita. Daca locuiesti la casa va fi mai usor, poti sa alegi caini mai mari. Daca locuiesti la apartament va fi mai greu caci trebuie sa alegi un caine mai mic, de preferat cu par scurt.Nu vrei sa lase par peste tot...Eu iti sugerez pug sau cihuahua.Am avut aceeasi problema.Nici ai mei nu ma lasau sa imi iau un caine.Trebuie sa le prezinti avantajele de a avea un caine. Daca ai o ruda sau o cunostinta care sa zicem ca locuieste la apartament dar are caine si o duce bine, e aproape perfect.Vei avea un exemplu.E cel mai bine daca le spui ca o sa te ocupi numai tu de el, sa le promiti asta.Si daca nu ai destuli bani sa platesti tu singur cainele, macar sa contribui si tu cu jumatate sau cam asa.Trebuie sa te candesti la toate.Te vor refuza ai tai daca nu stii sa raspunzi la una dintre intrebarile lor. Sper ca te-am ajutat!