| veronicafrumusica a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi iau un caine?

2 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Degeaba le promiti tu ca vei avea grija de el, ca majoritatea sfarsesc, si ma refer la caini, sa fie ingrijiti de parinti. Totusi, daca iti doresti asa mult un catelus, promite-le din nou asta, ca te tii de cuvant, si ca il vrei acum de Craciun, ca si cadou. Incearca sa le arati aspectele pozitive, iar pe cele negative explica-le cum le-ai rezolva. Spune-le ca din parte lor nu vei avea nevoie decat de sprijin financiar.

| veronicafrumusica explică (pentru Florenta16):

Aici nu este vorba doar de responsabilitate! Asta nu se pune ca si problema...Insa imi tot spun ca nu avem timp pentru el...Parintii sunt la servici si eu pot sa spun ca am un program destul de incarcat, insa am incercat sa le spun ca as putea sa imi alochez zilnic o ora-doua pentu el. In orice caz multumesc frumo pentru sfat! Am sa mai incerc si poata ca intr-o zi se va intampla si asta!