| JockerStoica a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dintre PITBULL si AMSTAFF pe care la-ti alege?
Argumentati de ce.
FUNDA!

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Un pechineztongue
nu imi plac cainii agresivi..am deja un lup si am de furca cu veciniihee hee
O zi frumoasa sa aihappy

| gmxromania78 a răspuns:

Salut, nu as alege niciunul dar dintre astia doi ar fi Pitbull-ul! Imi place mai mult.

| dudu13 a răspuns:

Niciunul. mai bine un rottweiler.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai bine o femeie.

| michelia a răspuns:

De o luna tot intrebi; tot nu te-ai hotarit inca?

| PiTbuLuL a răspuns:

Sa sti un caine trebuie ales si dupa caracterul tau.Rasa pitbul si amstaff sunt rase foarte puternice cu forta imensa in maxilar.Un pitbul sau un amstaff cand musca raman cu botul inclestat la un om ar fi fatala muscatura lor avand puterea mare ar putea rupe osul.Sunt caini cu caracter puternic de ci trebuie sa fi sever si sa inteleg cand e voi si cand nu e. Daca nai un caracter puternic si impunator nu-ti recomand rasele astea.

| KINGPDA a răspuns:

Multa lume habar nu au prietene, iti recomand amstaff ( care este tot un pitbull dar mai docil si mai supus ) ambele rase sunt foarte inteligente undeva pe locul 2 intre rase, este dovedit, doar ca oameni cand vad pitbull sau amstaff fac wow ce caine prost care o sa ma omoare, nici vorba aceste rase fac trucuri si diverse scheme cu dresaj corespunzator pe care alte rase nu le pot. cum ar fi rotwailler sau ciobanesc german, este dovedit

| gabytzzaLOVE a răspuns:

Pitbull, si sa stii ca nu turbeaza dar iti sugerez akita, rottweiler, husky, boxer. pitbull este o rasa potrivita daca iti plac caini agresivi. sa stii ca il poti dresa ca sa nu muste. pitbull trebuie sa aiba mult spatiu unde sa faca sport.desi s-a creat falsa impresie ca acesti caini ar fi agresivi fata de oameni, in realitate nu este asa. Tendintele agresive din comportamentul lor sunt directionate catre alti caini sau alte animale si nicidecum catre oameni. In cazul in care sunt socializati corespunzator, cainii Pit Bull nu vor fi agresivi nici fata de alte animale.In ciuda tuturor aparentelor, acesti caini sunt animale de companie extrem de loiale, afectuoase chiar, impacandu-se bine cu adultii si copiii deopotriva. In general sunt obedienti si dornici si faca pe plac stapanului.

Pot fi si caini de paza extrem de curajosi, inteligenti si plini de vitalitate.Pot fi caini excelenti de joaca pentru copii, deoarece au o buna toleranta la durere, suportand joaca uneori dureroasa pentru ei. Ca in cazul majoritatii raselor, nu este recomandat sa fie lasati singuri in compania unor copii straini.In concluzie, este atat un caine excelent de paza, cat si un caine de companie extraordinar, daca este crescut corespunzator. Din nefericire, multi aleg aceasta rasa pentru a-i scoate in evidenta agresivitatea, si astfel contribuind la reputatia nu foarte buna a rasei.Acesti caini pot fi crescuti in apartament, insa au nevoie de mult exercitiu. Sunt foarte activi in apartament. Prefera climatele mai calduroase.

| RosuAlex31 a răspuns:

Si pitbullul si amstafful sunt rase de caini foarte agresive dar pitbullul dupa 5-6 ani trebuie omorat deoarece acesta turbeaza. Deci pentru mine AMSTAFF

| Anduta_1569 a răspuns (pentru RosuAlex31):

Nu trebuie nici un caine impuscat nici spanzurat sau mai stiu eu ce! Asta e o porcarie!
Nu turbeaza nimeni daca are antirabicul.

| Vali100 a răspuns:

Eu as alege pitbul e mai buna si e gata oricand sa iji dea viata pentru stapanul sau