| UnSimpluRoman a întrebat:

de cand mi-am schimbat windowsul nu mai pot sa imi instalez daemont tools(imi apare cand se instaleaza download failed retrying(3, 2,1, 0)si o ia de la capat) de la ce sa fie?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, versiunea pe care vrei sa-l instalezi nu este compatibila cu windows-ul pe care l-ai instalat acum.

| untu a răspuns:

Inseamna ca calculatorul are probleme! Du-l la un service autorizat sa verifice starea calculatorului tau! Trebuie sa ai grija si de intretinere calculatorului tau!

| dfeel a răspuns:

Ce windows ai acum?

| UnSimpluRoman explică (pentru dfeel):

10.

| dfeel a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Versiunea asta ar trebui sa mearga:
http://www.disk-tools.com/download/daemon

| UnSimpluRoman explică (pentru dfeel):

Am luat si versiunea asta (chiar daca antivirusul nu m-a lasat pe link-ul precedent) si tot nu merge.

| dfeel a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Din moment ce nu se poate conecta la serverul de download inseamna ca ceva blocheaza conexiunea.
Asta inseamna ca fie antivirusul tau vede conexiunea ca periculoasa si o inchide, fie firewall-ul o blocheaza.
Poti sa setezi o regula in firewall-ul din windows cu Permanently Allow pentru programul de instalare si sa inchizi si antivirusul.
Merge?