| MJ4everkingofpop a întrebat:

De la un timp broasca mea testoasa doarme aproape toata ziua si nu isi deschide ochii prea mult...este destul de mica pentru a intra in hibernare si imi este frica sa nu aiba conjunctivita...
Ce credeti ca are?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Daca este de Florida apa trebuie sa fie la 25-27 de grarade ( ia incalzitor cu teromstat) si la pet shop exista niste picaturi cu vitamina A si E care se pot pune si preventiv odata pe saptamna sau daca are deja conjunctivita in fiecare zi pana ii trece.
http://animax.ro/......afort-30ml

2 răspunsuri:
| Clopotaru a răspuns:

Buna MJ4everkingofpop eu nu prea ma pricep la broaste testoase fiindca nu am avut nicio data dar poti merge cu ea la veterinar. Funda?

| bacteria a răspuns:

Nu ai specificat ce gen de broasca testoasa este, in ce conditii este tinuta. Daca doarme si nu prea se mai hraneste, este posibil sa fi intrat in hibernare. Aproximativ in septembrie incepe hibernarea la unele. Sa stii ca broastele testoase au nevoie de conditii foarte bune pentru a se dezvolta armonios si in conditii similare celor din natura. Iti recomand site-ul asta, care pare destul de complet. Si in functie de elementele pe care nu le indeplineste instalatia ta, poti trage anumite concluzii asupra starii de sanatate a broastei tale.