| cosmin2468 a întrebat:

deci eu trebuie sa aleg dintre Hamster si Porcusor de Guineea si nu stiu pe care sa il aleg voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia un porcusor de Guineea. Hamsterii sunt ciudati...

| R0R0 a răspuns:

Hamster

| MistretulPufos a răspuns:

Porcusorii de Guineea mi se par mai draguti. Am inteles ca hamsterii pot sa muste si unii isi mananca puii

| Faranume1111 a răspuns:

Eram si eu in dilema asta.
Porcusorii de guineea
1-porcusorii de guineea iti dai seama sunt mai mari fac mai multa mizerie v-a trebui sa le schimbi asternutul zilnic
2-daca iti trage un porcusor de guineea o muscatura fata de un hamster e mai dureros
3-plus ca naparlesc pe cand hamsterii nu sau cel putin nu asa vizibil ca si porcusorii de guineea.
4-plus ca miroasa urat, au un miros intepator
5-si un plus ca il poti plimba in lesa, bineinteles numai daca vrea el si pe unde vrea el nu ca si un caine.
Pe cand
Hamsterii
1-nu fac multa mizerie poti sa le schimbi asternutul de 2 ori pe saptamana
2-de obiceii masculii nu musca, nici femelele doar unele, pentru ca ele dau nastere altor pui si musca pentru aparare sau de frica
3-nu mananca mult
4-femelele nu isi mananca puii decat atunci cand pui mana pe puii ei si ea nu ii mai simt mirosul si crede ca sunt ´intrusi¨,.
Eu am doi hamsteri si sunt foaarte multumita de decizia mea, Femela a facut 8 pui si nu am pus mana pe ei, nu am schimbat nimic din cusca timp de doua saptamani si nu s-a intamplat nimic, nu a murit niciunul si toti au crescut mari si frumosi!

| Gsandra a răspuns:

Deci... Eu ti-as recomanda un porcusor de guineea sunt ff draguti. Am citit multe despre ei... In primul rand singurul dezavantaj major ar fi ca fecalele lor miros... Dar daca le cureti cusca din 3 in 3 zile va fi ok. Sunt iubitori, prietenosi si mananca fructe, legume si mancarea lor speciala din magazin. NEAPARAT LE TREBUIE FAN! Si apa evident. Adapatoarele le poti schimba odata pe sapt. Trebuie sa ii iei un partener daca nu vei putea sa stai cu el vreo 8 ore pe zi deoarece nu le place sa sta singuri pot cadea in depresii urate sau in melancolii. Ei cresc mari si gasutzi!❤️ Sunt adorabiliii! Mie nu imi plac hansterii deoarece mi se par mici si ciudati... Dar mna asta e parerea mea! Eu recomand porcusorul.

Succes!

| Brizza a răspuns:

Eu as alege Porcușorul de Guineea pentru ca este mai drăguț, iar hamsterul am înțeles că este mai agresiv.