| robijam a întrebat:

E adevarat ca daca butelia de co2 se tine mai mult timp intr-un pistol de airsoft se strica supapele din el?

Răspuns Câştigător
| EchipamentMilitar a răspuns:

Da, se strica garnitura de etansare din capul capsulei. Trebuie sa folosesti ulei siliconic ca sa mai impoi garnitura si poate reusesti sa o revigorezi.

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Salut, cred ca da, oricum. daca nu il folosesti scoate-o, si o pui doar cand il folosesti, Bafta la puscat de grauri, cocalari, si ce mai pusti tu!

| robijam explică (pentru Reek54):

Daca o scot iese tot gazu... straight face

| Reek54 a răspuns (pentru robijam):

Pai si tu cat timp vrei sa o tii in pistol fara sa o folosesti?

| robijam explică (pentru Reek54):

1 saptamana 2 maxim 3 mai mult nu...
Daca crezi ca e de aia reincarcabila ca la paintball nu e. Uite aici cum arata: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Reek54 a răspuns (pentru robijam):

1 saptamana poti sa o tii, oricum. eu iti recomand sa nu o tii, deoarece cu timpul, se duc.

| EchipamentMilitar a răspuns:

Capsulele de co2 sunt de unica folosinta. Cele pentru airsoft. Contin 12g de co2. Iar la 2.99 lei pe capsula cat costa pe www.echipamentmilitar.ro, sincer o sa ai mai multa bataie de cap daca strici garnitura. Si nu uita de ulei siliconic.

| ciolpi a răspuns:

Salut! Poti sa imi spui te rog frumos cat te tine o capsula de CO2 (cat tragi cu ea) si ce arma folosesti? Multumesc frumos.

| robijam explică (pentru ciolpi):

Am un Jericho 941, ma tine cam 7-8 incarcatoare dar ultimul e tras slab.