| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Este bine sa ii fac baie la o pisica? Nu des, o data pe luna.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Daca e cu blana f lunga si nu prea reuseste sa se spele ea bine e ok.
Bineinteles, daca ii place apa si nu face foarte uratwinking plus sterge-o bine pentru ca ele sunt sensibile cu apa.
IN general cam la 4-5 luni e ok pentru o pisica de are blana semi lunga sau scurtawinking

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu

| Doja a răspuns:

Daca reusesti sa o obisnuiesti cu apa de mica, vine sa se bage singura in apa.

Doar ca trebuie sa ai grija de mediul inconjurator. Pisicile nu sunt facute sa stea in apa, iar daca ai frig, vant, aer conditionat, etc. o poti imbolnavi. Altfel, daca te intelegi cu ea e ok