| Ruxy777 a întrebat:

Hello. Am niste pui de pisica in varsta de 1 luna jumatate. Intrebarea mea este de la ce varsta pot sa le fac baie?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pisicilor nu li se face baie. Nu le place apa. Se curata singure cu limbuța. In cazul puilor ii curață mama.

| Ruxy777 explică (pentru Lioana):

Uneori este igienic sa le facem si baie, chiar daca nu le place, ori pentru ca miros urat ori pentru ca sunt murdare in zone in care nu ajung sa se spele singure. pisicii mele i-am facut baie deja de 2 ori pana acum, insa de cand a nascut nu i-am mai facut nici ei, insa as vrea sa ii fac si ei cand le voi face si puilor. multumesc oricum!