| Stargoz a întrebat:

Salut, TPU! Eu am două cățelușe: una tocmai ce a născut doi pui iar cealaltă urmează să nască. Problema este că nu pot să am grijă de niciunul dintre pui. Aș vrea să-i dau cuiva dar nu am cui, pentru că nicio cunoștință a mea nu îi vrea. Nu am nici cum să-i vând, deoarece cățelușele sunt maidaneze și mai nimeni nu cumpără câini care nu sunt de rasă. Care este cel mai bun lucru pe care aș putea să îl fac?

3 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Iesi pe strada/bulevard intr-o cutie de carton si poate se gasesc persoane de la curte sau de la bloc care doresc macar unul. Sa aibe noroc sufletele nevinovate.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 3 luni, nu ai nevoie sa faci nimic pentru puii aceia, doar sa hranesti cateaua mama, care-i alapteaza si-i spala.

| Eireann a răspuns:

Sa sterilizezi catelele ca peste cateva luni trezesti iar in situatia asta. Sunt asociatii care au adaposturi, poti sa ii suni pe ei sa vezi daca pot sa primeasca.