| Sittrix a întrebat:

Ieri pe la sapte seara cand veneam acasa am gasit o randunica pe drum. Credeam ca era moarta, dar dupa am vazut ca traieste si am presupus ca si-a rupt aripa sau ceva. Am luat-o cu intentia de a o ingriji. Acasa am constatat ca e un pui si ca nu are nimic rupt. Nu voia sa manance si mai tot timpul avea ochii inchisi. Sunt sigura ca se temea si ca era ametit de la cat a stat in soare. Problema e ca am incercat sa ii dau de mancare dar refuza. Nici apa nu vrea. Ma gandeam ca nu stie sa manance sau ceva. Cum as putea sa il hranesc? O sa moara de foame si nu vreau asta.

Răspuns Câştigător
| Alex1929386543 a răspuns:

Cauta gândaci si viermi, furnici si cu o penseta încearcă să îi bagi in cioc. Trebuie să o fortezi sa deschida ciocul apăsând în lateral usor, fără să o rănești. Ai grija de ea si poate isi revine. Succes!

1 răspuns:
| Alex1929386543 a răspuns:

Te-a ajutat?