| Marmotagrijulie a întrebat:

Salut de curind am gasit o pereche de pui de o zi intr-un cuib mai exact la balcon la mine iar mama acestora moarta linga.Eu as vrea sa ii cresc puteti sa imi spuneti cum? Adica ce maninca porumbei de o zi cam cite mese pe zi si cum ii pot dresa si ingriji.

Cel mai bun Raspuns primeste funda! As vrea raspunsuri repede pentru ca sa nu moara de foame...

Răspuns Câştigător
| MarianM8777 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar...vor muri! daca au numai o zi cu siguranta...Imi pare rau! daaar daca cumva supravietuiesc spune-mi big grin

6 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

Daca au o zi nu cred ca ai putea sa ii salvezi. Sunt prea mici sa reziste fara mama lor.

| VladArtilerieGrea a răspuns:

Manaca boabe de porumb, si in general firmituri! Da-le si apa! Funda?

| Marmotagrijulie explică (pentru VladArtilerieGrea):

Unde ar trebui sa ii tin undeva la caldura sau?

| VladArtilerieGrea a răspuns (pentru Marmotagrijulie):

Da, la caldura. De obicei intr-o cusca pe pervaz.

| Mayastoasa a răspuns:

Poti sa le dai firimituri de paine, malai, si le place si oul maruntit(fara coaja, normal). Si sa nu uiti sa le dai apa si sa ii tii intr-un loc calduros. Bafta cu micutii!

| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

De obicei, ei fiind mici si neputand sa manance boabe mari, iti sugerez sa le dai seminte de grau si firimituri de paine.Cand mai cresc puii, de abia atunci le poti da boabe de porumb.Dar va fi nevoie sa le acorzi multa atentie.De obicei puii de porumbei mananca din ciocul mamei, asa ca tu trebuie sa fi ''mama lor'' si sa le dai mancarea direct in cioc, dar sa nu i-o impingi, ca sa nu se inece.Cumpara o cusca, si pune si un cuib.Mai Cumpara un bidonel dinacela pentru papagali, ca sa le pui apa, si castronele tot pentru papagali, dar pentru mancare (desigur le poti cumpara cand mai cresc). BAFTA IN CONTINUARE! FUNDITA?