| anonim_4396 a întrebat:

M-am gandit sa-mi iau un papagal ca animal de companie. ce rasa imi recomandati? Ca animal de companie!

Răspuns Câştigător
| BYBYPISOIAS a răspuns:

Depinde daca iti plac pasarile mari sau mici.Pentru cele mari ti-as recomanada un jako de cateva luni, deoarece il poti face sa vorbeasca.O pasare putin mai mica si pretenosa este micul Alexander verde/galben/albastru.La categoria pasarilor mici ti-as recomanda un perus sau un canar.Perusu este sociabil si, daca il iei de pui, il poti dresa usor.Canarul este si el prietenos si te poate incanta cu vocea lui.Indiferent de alegere sanatate noului tau prieten si stapanului sau, la fel.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti un perus.

| StefanRadu5846825 a răspuns:

Eu iti recomand un Micul Alexandar sau o Ninfa. Acum e alegerea ta. Bafta!
Funda?