| Zuzumilk26 a întrebat:

Maneta de la Frana de la bicicleta se misca putin dar franeaza. Trebuie să o schimb?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa o schimbi daca franeaza?

| mihai69 a răspuns:

Depinde; dacă o poți strânge, nu e necesar s-o schimbi. La fel, dacă jocul nu crește în timp și își face și treaba, iar nu merită schimbată.
Dar dacă nici nu o poți stânge cât de cât, și pe deasupra se mai și mărește jocul în timp, soluția cea mai bună e s-o schimbi. Oricum nu e o piesă prea scumpă.
Dar ce legătură are cu... telefonia?!?

| Zuzumilk26 explică (pentru mihai69):

Am gresit categoria.

| cfrtobias a răspuns:

Vrei sa strangi cu imbus partea unde se misca?

| cristian232323 a răspuns:

Dupa ceva timp se intampla chestia asta pentru ca se desfileteaza putin acea piulita dar nu trebuie schimbata sau ceva.
La mine e de mult asa si nu are nimic.
Bafta

| xkcszerokcszx a răspuns:

De ce sa franezi daca o schimbi?