| Ucv_Geany_1993 a întrebat:

mi-a fatat cateaua ciobanesc german 5 pui dar sunt negrii iar unul dintre ei are o pata alba. sunt de rasa?

4 răspunsuri:
| SamyRuben a răspuns:

Depinde de tatal lor {cainele cu care a facut pui cateaua ta } daca el era de rasa ciobanesc german si bei vor fi la fel daca nu atunci vor fi niste corcituri!

| DenissaRoxana a răspuns:

Culoarea alba la ciobanestii germani este interzisa.dar negrii exista (ciobanesc alsacian).
De exemplu: daca mama este negru-maro si tatal negru (sau invers) exista mari seanse ca puii safie complet negru.
Daca tu stii cu cine s-a imperecheat cateaua ta, este ok., daca nu, exista posibilitatea ca puii sa fie metisi.

| Ucv_Geany_1993 explică (pentru SamyRuben):

Erau de rasa amandoi. culoarea maro si negru... straight face dar chiar nu stiu ce s-a intamplat

| Ucv_Geany_1993 explică (pentru DenissaRoxana):

Erau amandoi de culoare maro-negru straight face