| AdyAdytzaAdytzuAdrian a întrebat:

Buna TPU Cateaua mea are cancer ea este din rasa Ciobanesc German, iar cand mama i-a dat mancarea cateaua a ciupito putin de deget nu mult i-a dat sangele dar nu se poate spune muscatura, se poate intampla ceva? Se poate transmite cancerul Caine-Om?
Dau FUNDA**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Cancerul este, in general, o boala fatala, dar netransmisibila la nimeni, nici la om nici la alt animal.
Pacat de caine, ca are dureri mari. Va trebui eutanasiat cand durerile vor fi insuportabile.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cancerul nu este o boala transmisibila.

| michael5813 a răspuns:

Nu...

| vangaelis a răspuns:

Cancerul nu este o boala contagioasa. nu se transmite.

| Mikhtarian a răspuns:

Cancerul nu se poate transmite.
Totusi, ai grija de ea, si fa-i zilele frumoase cat mai traieste.

| Dippa a răspuns:

Nu are cum.

| AdyAdytzaAdytzuAdrian explică:

Multumesc tuturor La toti vas fi dat funda daca puteam happy

| AdyAdytzaAdytzuAdrian explică:

Multumesc tuturor vas fi dat funda la toti daca as putea happy