| LaughingKarima a întrebat:

Nu ma pot hotari intre 2 rase de pisici : Sfinx sau Cornish Rex? Am citit putin despre fiecare si amandoua rasele par extrem de fascinante, deci nu ma pot hotari pe care sa o aleg. Putin ajutor? Si sa imi argumentati putin de ce de rasa pe care ati ales-o e mai buna? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Bună Karima! Ambele sunt frumoase, asemanatoare fizic si cu siguranta având caractere puternice dar cred că Sfinx este considerabil mai apreciabilă și-ți spun de ce. 1. Datorită vechimii acestei rase, este practic pisica originală. 2. Datorită faptului că are simțurile foarte dezvoltate, mai precaută decât majoritatea speciilor, și 3. Egiptenii nu erau așa nebuni încât să facă o lege în care cine ucidea o pisică Sfinx era pedepsit cu moartea sau să creeze morminte speciale pentru ele, pline cu aur, morminte de sute de pisici mumificate. Practic personificarea lui Horus... Ar fi multe de spushappy. Scuze, îmi plac piscile.

| LaughingKarima explică (pentru IonutCG90):

Nu-i nimic, si mie imi plac, de fapt le ador mai bine spus. Am avut un pisoias dar nu stiu cum a iesit din casa si l-a calcat masina, de aceea vreau o alta pisica si cele 2 mi se pareau chiar interesante si frumoase.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca ar fi treaba mea, dar de ce vrei niste pisici atat de urate? Mai ales Sfinx care nu are deloc par?

| LaughingKarima explică (pentru suntserios):

Pai la Sfinx asta e cheatia, ca nu lasa par. Eu nu le vad urate, cum am mai spus, mi se par fascinante happy