| Anonymus23 a întrebat:

Nu stiti de unde as putea gasi un magazin in Bistrita cu Porcusor de Guineea de vanzare sau pe cineva care vrea sa doneze unul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AllmaGirl a răspuns:

Daca ai cutie de carton cand isi face treburile trece prin cutie in covor, parchet, etc..in plus, sta pe ud si dezvolta diverse boli de piele. Mai poate sa si roada cutia si sa evadeze fara probleme...

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

I-am pus rumegus dedesubt

| AllmaGirl a răspuns (pentru Anonymus23):

Nu conteaza! Neaerisindu-se bine, cutia de carton este un mediu complet neadegvat si mititelul risca la boli de piele care ii scurteaza viata, in plus, tratamentul te va costa. Daca esti zgarcit sau doar economic nu poti avea un animal, mai bine ai da porcusorul daca nu poti sa il ingrijesti. Daca iti iei un animal de casa asta implica sa fii responsabil, cand il iei sa stii la ce te bagi, in caz de boala ai investi milioane in el? Cusca un mil si un pic te face, un al 2lea gratuit de la donatii, meniul variat nu e cine stie ce, talasul nici el si fanul poate fi si gratis..Nu sunt costuri uriase, dar mai bine previi decat sa tratezi

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

Lasa ca e criza

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

Lasa ca e criza, imi dai tu cusca daca tot te trezesti cu gura mare?

| AllmaGirl a răspuns (pentru Anonymus23):

Nu ca "ma trezesc cu gura mare" dar daca nu iti permiti sa ingrijesti animalele mai bine nu le iei. Fa cum vrei, ca nu te afecteaza pe tine ci pe bietul animal.

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

Lasa ca eu ii schimb rumegusul o data pe saptamana nu creapa

| AllmaGirl a răspuns (pentru Anonymus23):

Daca de biata faptura nu iti este mila, dar macar de nasul tau iti este? Eu am cusca mare si chiar si asa, daca la 3-4 zile nu il schimb miroase in camera...

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus23 explică (pentru Blossomis):

Am bani ne mancare de fan da cusca este un pic cam prea scumpa o sa imi adun bani si o sa ii cumpar

| AllmaGirl a răspuns (pentru Anonymus23):

Costa un mil 200, nu este asa scumpa ca in alte parti

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

L-am pus in colovia de la pasare ca mi-a murit pasarea

| AllmaGirl a răspuns (pentru Anonymus23):

Colivia are maxim 50 cm...

| Anonymus23 explică (pentru AllmaGirl):

Si a mea are 1 m

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Sa stii ca porcusorii au nevoie de multa dragoste si atentie.
Nu iti recomand sa iei de la Pet-shopurile din hipermarkete gen Auchan si Carrefour pentru ca acolo sunt tinuti in cele mai rele conditii.
Daca vrei unul sanatos, cauta o crescatorie.
Eu iti recomand forumul Gemon, unde vei gasi multe persoane prietenoase si sunt crescatorii bune acolo, precum Inka. happy

| Letty03 a răspuns:

La Auchan sau intra aici: http://www.animax.ro/