| ElectricChapel a întrebat:

Stiti cumva de unde as putea cumpara si eu un porcusor de guineea? SI cam care ar fi pretul?

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Un porcuşor costă aproape 1 milion, dar în pet-shopuri îl găseşti bolnav şi femele gestante la o vârstă total nepotrivită şi poată să-ţi moară la naştere. Îţi recomand să citeşti tot ce scrie pe www.gemon.ro ( un site total doar pentru Porcuşorii de guineea ) ai o secţiune de adopţii îţi recomand să iei de acolo şi ei sunt porcuşori care trăiesc în grupuri deci îţi recomand să iei 2 masculi sau 2 femele nu-ţi face griji se vor înţelege ca doi fraţi/surori. Nu poţi să-ţi iei femelă şi mascul pentru că multe sarcini repetate duc femela la moarte împreună cu puii. aşa cu 2 băieţi sau 2 fete nu-ţi faci griji. Eu am 2 băieţi unul are 1 an si 1 lună şi celălalt 8 luni :P.

Deci citeşte tot ce e pe gemon.ro sigurăte că le poţi oferi mediul de care ei au nevoie.

T.

1 răspuns:
| Irinna a răspuns:

Eu spun sa nu-ti iei(dar asta este doar parerea mea). sunt greu de ingrijit si pretentiosi.mai bine ti-ai lua un papagal(perus) :X
Dar daca tot vrei un porcusor de guineea gasesti la pet shopuri si nu costa mai mult de 50 lei(porcusorul)