| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Puteti sa-mi recomandati un program pentru puiul meu pe care l-am luat de pe stradă? Adică la ce ore ar trebui sa mănânce cele 4 mese sa zic si de cate ori pe zi trebuie sa-i dau lapte cu biberonul? (Are aproape 5 saptamani si ii dau lapte praf pentru căței cu apă amestecat)

1 răspuns:
| Alverto a răspuns:

Pai depinde de mărime, blană etc
Dar în principiu: când mănânci tu mesele importante atunci e timpul sa il hrănești și pe el
Când vezi că scoate sunete ii dai lapte cu biberonul indiferent ce ora este.