| xBaIaTuNiKaTx a întrebat:

si Craciun Fericit! Miam achizitionat un papagal nimfa acum aproape 2 zile si de atunci nu a mancat nimic...mentionez ca nu a iesit din cusca deoarece acela de unde l-am luat mi-a spus sa nul scot vreo 3 zile sa se obisnuiasca...nu este bolnav nu este nimic este foarte energic si sta mai mereu cu creasta sculata, intrebarea este cum pot sa il fac sa fie mai agreabil si sa manance sa nu se intample doamne fereste cv cu el? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kira22 a răspuns:

Sal pai cred ca nu s-a obisnuit inca mai asteapta si tu cam o saptamana, acum depinde daca este adult si a stat mult cu celalalt stapan e posibil sa ii fie dor de el sau e speriat de ex o prietena de-a mea are un papagal care primul lui stapan era cu copil mic de 8 ani care i-a smuls penele il tragea de cioc, iar prietena mea l-a luat, numai ca papagalul este traumatizat din cauza copilului daca pui mana pe el iti rupe degetul ca este adult are 7 ani, deci mai bine il lasi pana vezi ca se linisteste, daca vezi ca nu se linisteste il duci la veterinar dar sa ai grija sa nu se sperie sau sa cada, daca cunosi pe cineva veterinar mai bine il chemi sa vina el pentru ca e destul de "riscant", dar asta numai daca vezi ca nu se schimba ceva. Bafta! Merry Christmas!