| PuntIle a întrebat:

stiu ca e o categorie cam aiurea dar pe asta am gasit-o. deci o voi spune cat mai scurt. pisica mea este in calduri sau ceva de genu si m-am gandit sa ii aduc un motan, am gasit unul la matusa mea.deci problema este ca cam la 5 minute pauza pisica il maraie si il scuipa pe motan in timp ce el nu prea pare speriat,el doar mieunand melodios la ea. deci care e faza, imi puteti da niste sfaturi sau ceva?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pisicile cand se imperecheaza o fac foarte agresiv si zgomotos.In special ea tipa. Motanul o apuca vartos de dupa ceafa si o fixeaza asa si probabil ca este si dureros, cu toate ca locul acela de la ceafa e fara nervi.Dar nu intotdeauna motanul apuca la ceafa de unde trebuie. In orice caz, n-or sa faca nimic cat timp va uitati voi la ele.Si nici n-o sa stiti daca motanul a reusit ceva sau nu. Iti spun din proprie experienta. Am procedat la fel si rezultatul a fost o batalie cu urlete si vaicareli. Sex...nema!
Poate daca ii tineti mai mult timp impreuna, sa se obisnuiasca unul cu celalalt.
Sfatul meu este sa sterilizati pisica. E cea mai sanatoasa metoda.Nu se mai chinuie nici ea si nici voi.Trebuie scos uterul, nu legate trompele.
Doar daca nu vreti sa faceti comert cu pisoiasi.
Categoria la care ai postat e buna.

Răspuns utilizator avertizat
| PuntIle explică:

Edit: Fara nu e cea mai potrivita categorie