| CristinaQ a întrebat:

Am o problema si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Am o pisica de 1 an jumate la mine si ea cam tot aceeasi varsta are (foarte independenta, nu prea sta la mangaiat dar incepuse de la un timp sa mai stea pe noi in somn, insa la prima miscare pleaca ), iar astazi am adoptat o pisica de pe strada de cam 5-6 luni ( foarte iubitoare, se joaca foarte mult, doarme pe noi ) si nu prea fac contact. Cel nou( motan) nu are treaba cu ea si nu pare sa porneasca un atac doar este foarte curios iar cealalta pisica (femela) sta in casa ei de la etaj, nu se misca, nu mananca, daca ma apropii de ea intoarce capul si daca se apropie el maraie, scuipa si se umfla toata. Eu ce ar trebui sa fac sa le imprietenesc? Mi-e frica sa nu sara pisica mea veche la motanas..si sa inceapa un razboi nasol ..lasandu-l pe motanas cu urme urate. Credeti ca s-ar imprieteni? Deja nu dorm de cateva ore de frica. Ce sa fac sa se inteleaga? Multumesc mult pentru ajutor, acord funda pentru un raspuns detaliat si poate cu niste exemple personale.

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Trebuie sa treaca timp pana se vor Ccepta.
Daca nu scapi de unu dintre ei

| CristinaQ explică (pentru Crackman):

Stergeti contul ca n-ai ce cauta aici. laughing

| Crackman a răspuns (pentru CristinaQ):

Eu am zis parerea mea happy

| CristinaQ explică (pentru Crackman):

Daca parintii sau copii tai se cearta ce faci? Scapi de unul din ei? Gandeste inainte sa iti spui parerea.

| Crackman a răspuns (pentru CristinaQ):

Da, eu am fost dat afara din casa in momentele de cearta cu familia.
Mi am vazut de ale mele. Este un lucru bun. Nu dramatiza acum ca este un animalut si mai stiu eu... asta este parerea mea, momentul in care ceva nu ii bun il inlocuiesti sau scapi de el

| CristinaQ explică (pentru Crackman):

Eu nu vreau sa imi raspunda un copil, eu vreau o parere de om matur ca, copil am fost si eu si gandeam la fel ca tine, adica mai nimic. happy Si nu are rost sa iti dau explicatii de ce nu are nici o legatura sau ca ce zici tu acolo nu e moral deloc pentru ca esti la o varsta in care crezi cu totul in ceea ce spui tu. N-ai dat inca de problemele de adult si ai impresia ca ce ai patit tu e un lucru mare si poti sa dai sfaturi. Toti am trecut prin ce ai spus tu acolo, dar toti eram copii, nu-i nimic interesant pentru ca e desprins de realitatea. Bafta! happy

| Crackman a răspuns (pentru CristinaQ):

Daca ma consideri inca copil, este strict problema ta. Nu sunt aici sa ma cert sau ceva. Ca imi exercit dreptul de a ajuta sau spune liber parearea este una. Dar nu poti sa spui ca n am dreptate happy varianta ta este mai buna sau stiu eu. Orice solutie este valabila intr-un procent mai mare sau mai mic. Sanatate.