| marco74 a întrebat:

Tocmai ce am gasit o broasca testoasa si as vrea sa ma ajutati sa imi spuneti ce specie este, cu ce se hraneste, etc. Pozele sunt aici https://imgur.com/a/pq8T5RD

https://imgur.com/a/BHcKPWD

(Pozele sunt facute afara!)
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu imi pot da seama, seamana cu Trachemys, dar daca nu are capul scos nu imi pot da seama exact de specie. Cauta pe Facebook grupul Trachemys adoption Romania si posteaza acolo pozele. Poti incerca sa faci una si cand e broasca afara din carapace.

Trachemys mananca: pestisori, carne de vita, pui, salata, viermisori, mai sunt la petshopuri tot felul de pufuleti si altele pentru ele. Dar asta doar daca e Trachemys. Intreaba pe grup si de specie si de hranirea ei si vei fi ajutat fara probleme.

Pa.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

E cam greu să-ți dai seama ce specie e dacă i-ai pozat doar carapacea.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Mergi la un doctor veterinar
el te va ajuta
sa faci broasca fericita
ca e cu tine

| patrik986 a răspuns:

Crede-ma ca nu vrei o broasca testoasa ca animal de companielaughing) Asta doar daca il tii in acvariu...si eu am avut iar la fiecare 2-3 zile trebuia sa curat dupa si sa spal acvariul de vreo 2 ori, mananca mult +cheltui o gramada de bani pentru mancare. Dar ocupate de el, a fost o experienta superba pana nu la mancat pisica...

| IoanWild a răspuns:

Salut! Sper ca acest articol sa te ajute: https://testoase.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=3669 Bafta!