| anonim_4396 a întrebat:

Uita-ti ce problema am.
Maine incepe scoala. Eu particip la un concurs de engleza despre care o sa va dau mai multe detalii : in acest concurs trebuie sa faci o scurta sceneta ( intre 3-5 min ) pe care sa o prezinti in engleza. Anul acesta concursul are ca tema,, O fapta buna fara sa ceri rasplata ". Aveti idei pentru o poveste sau ceva? Tin sa mentionez ca trebuie sa existe un singur personaj. Putem sa folosim si jucarii.

Anul trecut o fata a facut o sceneta in care interpreta un om bogat si unul sarac. A povestit imbracata ca un om sarac despre viata acestuia iar apoi s-a schimbat in cateva secunde in haine bogate si a interpretat omul bogat. A castigat locul intai! As vrea si eu sa castig, doar ca tema de anul acesta este cam grea zic eu. Va roog mult idei! Maine avem engleza si probabil profa ma va intreba ce idee am. crying ( n-am nici una, sunt varza :@ )

2 răspunsuri:
| Andree a răspuns:

Heii.nu am nici o idee dar imi poti spune de unde esti, pentru ca daca concursul se numeste speak out colega mea a castigat locul I big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deea.
da. asa se numeste concursul si o cunosc pe fata care a castigat consursul anul trecut. O cheama Izabel ( asa stiu eu )? Oricum mi-a venit mie o idee nu stiu daca este foarte buna dar oricum multumesc pentru ajutorwinking Daca voi mai avea nevoie de ajutor iti voi spunewinking