| RealLife a întrebat:

Maine particip la concursul cangurul lingvistic la engleza si am uitat complet. vreau sa va intreb daca sunt intrebari de cultura generala si daca am noroc sa stau langa un prieten ne-am putea sfatui? stiu ca nu e bine sa copiezi, dar eu sunt varza la cultura generala.

1 răspuns:
| nevertoolate a răspuns:

Nu stiu cum e la engleza, dar eu am fost la romana si a fost destul de greu, chiar daca au fost intrebari tip grila.depinde si ce clasa esti, oricum bafta! Trebuie sa stii timpurile verbelor, in special.