| Iunix a întrebat:

Salut TPU! Unde pot să găsesc un pui de câine șoricar și cam cât ar costa? Vreau să omoare șobolanii.

3 răspunsuri:
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Iti iei caine care sa omoare sobolanii? OMGGG... Stiu 100 de caini rasa soricar care le este frica de sobolani, soareci I-ati o pisica (rar mai omoara soriceii laughing )

| Iunix explică (pentru AnielaaEllaMaxii):

Tată-l meu vrea un șoricar deoarece când era mai mic a avut un câine șoricar care omora toți șobolanii și apoi îi așeza în fața casei. Am avut o pisică bună, dar a murit sad când aveam pisica aia nu aveam șobolani sau șoareci în curte. Acum am un pisoi de vreo 3 luni, prinde și el șoareci deși e destul de mic, nu poate să prindă șobolani. Deci... aș vreau un câine șoricar, am căutat pe net dar am găsit doar corcituri, nu era niciun câine de ăla șoricar cum avea tati ( un pic mai mare decât un pichinez cu botu „ pătrat " și cu mustăți ).

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Eu n-am intalnit. Dupa parerea mea un caine il tii langa tine pentru afectiune si prietenie. Nu pentru omorat sobolani. Inteleg ca vrei sa scapi de ei dar. In fine, fiecare cu parerea luiwinking