| ManStar a întrebat:

Vrea sa imi cumpar chitara clasica sau acustica. Nu stiu decare sa imi iau, am nevoie de ajutor. Dati-mi va rog niste linckuri de unde pot sa vad preturi etc.

Răspuns Câştigător
| TeOLica a răspuns:

Te ajut eu sunt muzician si ma pricep.
Depinde ce vrei sa faci pe viitor gandeste-te inainte sa iti cumperi ce poti face cu ea daca sigur nu o sa o iei si o sa stea dupa mobila cum fac alti prieteni isi cumpara chitara doar sa aiba.
Acustica-este pentru melodii mai ritmice mai pentru melodiile astea mai noi aparaute si se aude mai cristalin.
Clasica-este pentru melodii de drumetie are corzi de plastic si cand pui acordurile nu te dor asa tare degetele dar la acustica sunt de metal si la nota Mi coarda cea mai subtire te poti taia daca ai degetele sinsibile. Pentru inceput iti recomand cea clasica dar una ieftina sa inveti sa cant i si dupa iti iei unu acustica.

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Acustica

| Stella17 a răspuns:

Buna uite aici:

http://www.guitarshop.ro/