| KaleidoscopEmyLara99 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o chitara clasica sau acustica, dar nu stiu care mi se potriveste.Nu stiu care chitara este mai buna si chestii de acest gen. Daca exista chitaristi pe acest site care ma pot ajuta si care pot sa-mi spuna mai multe informatii despre chitare si tot felul de sfaturi le mutumesc din suflet.Sunt incepatoare si am mare nevoie de ajutor.

1 răspuns:
| Aleka99 a răspuns:

Eu de exemplu am inceput sa cant pe o chitara clasica. Avand griful mai gros m-am descurcat mai greu.Chitara acustica are griful mai subtire si e mai bine sa inveti pe ea, ca incepator.Succes.