| nostress28 a întrebat:

Vreau sa imi iau un rottweiler si vreau sa il tin in casa mentionez ca am curte, si am tot auzit zvonuri ca nu ii poti creste si ca nu te intelegi cu ei mai ales ca sunt aproape imuni la durere. Pe de alta parte nu cred ca as avea bani de dresaj asa ca vreau sa stiu daca ma pot descurca cu un rottweiler. Argumentati. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| anonimaaa01 a răspuns:

Buna! Daca il iei de mic si ai grija de el, te joci cu el, il alinti...o sa fie bland. Asa credeam si eu ca aceasta rasa de caini este foarte agresiva dar am intalnit o doamna care avea si era mare cainele dansei ...era asa de bland si cuminte.Aceasta mi-a zis ca daca ai grija de el nu o sa ai probleme.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu e bun ca primul caine. nu stii sa il dresezi, sa ii faci educatia de mic. nu te lua dupa alexa, ala e un caine de paza si protectie si aia e natura lui. in cazul in care nu se simte ok va ataca. nu ai cum sa schimbi natura unui animal. crede-ma, am caucazieni de peste 15 ani si e acelasi tip de animal. paza si protectie. si stai cu el toata ziua sa il educi pana la 18 luni cand il dai la dresaj profesional si daca nu stii ce faci e nasol. e un caine ce schimba stari emotionale rapid ceea ce il face imprevizibil. adaugi 50 kg de muschi si canini de 5 cm capabili sa faca gauri in lemn si iese ceva ce, fara experienta, devine seful tau. e un caine dominant, accepta 1 stapan so daca nu te impui, va fi el acela

| madalinuk a răspuns:

Daca il ai de mic si il obisnuiesti cu lumea si ii dai tu mancare de mic, te joci cu el zilnic..adica te ocupi de el zilnic nu o sa iti faca nimic.un neam de al meu are cainele astawinking :*

| madalinuk a răspuns:

Si am uitat sa iti zic ca ar fi bine cand ii mai mare sa il legi pentru binele strainilorwinking nu vrei sa faci inchisoare sau sa primesti amenzi usturatoare tongue :*