| eVokes a întrebat:

Salutare tuturor!
As dori sa adopt un catel, sunt din judetul Suceava, am aproape 18 ani, deci inca locuiesc cu parintii, care sunt de acord cu catelul, doar ca nu vor sa-mi dea bani sa mi-l cumpar. Vreau un catel de rasa, amstaff, cane corso, rottweiler sau pit bull si sa fie micut, sa-l pot creste eu si sa am grija de el. Astept un raspuns sau un mesaj, stiu ca nu sunt multi care dau catei din aceste rase pe gratis, dar o sa am rabdare pentru ca imi plac foarte mult. Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| DianaGabureac a răspuns:

Nu vei găsi absolut nici o persoană care să îţi poată da un câine de rasă! Câinii de rasă au Pedigree ( arbore genealogic ), care de obţine pe baza unui certificat care atestă că are o valoare mai mare de 50 RON. Un Cane-Corso e portivit pentru tine. E câine mare, puternic şi frumos. Ar trebui cam 300 lei pentru el! Baftă la economisit!

| eVokes explică:

Nu inteleg de ce insisti cu prostiile astea, stiu si eu de ce este nevoie, am avut ocazia sa adopt un pui de amstaff si de rottweiler, dar in perioada aia nu eram sigur daca il vreau asa ca nu l-am luat. Tine replicile de genul pentru tine, chiar te rog... mersi ca te-ai chinuit, am tot ce este nevoie, astept doar catelul.