| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un rottweiler si sa il fac rau, dar nu asa in general, ci sa ma apare si sa fie de paza. Credeti ca va avea probleme cu parintii mei?

3 răspunsuri:
| CaLyStuu a răspuns:

Si eu am avut rotweiler, si m-am documentat despre ei, in general, el poate retine 2 stapani, la care nu s-ar da. Faza e ca daca il faci agresiv, nu prea te mai poti juca cu el, fiindca unele chestii nu o sa ii convina. Daca tu cumva ai sa il vinzi, sau daca il pierzi, el considera ca haita ( asa considera el, ca voi sunteti haita lui ) l-a lasat, si se va adapta greu.

| SpookyKid a răspuns:

Cum ai zis si tu, nu il faci rau in general si ci doar de pasa, nu cred ca o sa aiba nici o problema cu lumea atata timp cat nu iti fac rau tie sau lui si mai ales ca locuiesti cu ai tai o sa se obisnuiasca si o sa il iubieasca

| Seigy a răspuns:

Pai nu va avea probleme cu parintii tai deoarece stati cu totii adica, cainele o sa-i vada mereu si se obisnuieste cu ei, cu familia in general, si eu am 2 rottweileri care rup tarcul happy dar cu familia nau nici cea mai mica problema trebuie doar sa comunicati toti cu el.