| Sp4RkMan a întrebat:

Salut, un puiut de rottweiler trebuie sa aiba obligatoriu maroniu pe botic nu? si fara fire de par albe

1 răspuns:
| Stylish a răspuns:

Parul
Roba este formata din parul tector si subpar. Parul tector este de lungime medie, dur la atingere, neted si lipit de corp. Subparul nu trebuie sa depaseasca parul tector. Parul este putin mai lung pe membrele posterioare.
Culoarea
Roba este neagra, cu marcaje de foc bine delimitate, cu o nuanta brun-roscata mai aprinsa pe obraji, bot, gat, piept, pe membre, precum si deasupra si dedesubtul radacinii cozii.