| Popescu_Armand_1995 a întrebat:

Salut, va rog sa imi raspundeti cat se poate de repede, am un pui de porumbel care dintr-o dta nu isi mai misca un picior si sper sa nu pateasca nimic, va rog puteti sa imi spuneti ce ii pot face sau ce medicament sa cumpar, va rog foarte mult sa ma ajutati mai repede.

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

E posibil sa fie bonlav. Verificai piciorul si in caz ca are inel special la el verifica sa nu il stranga. Daca e bonlav cumpara albastru de metil si adauga o picatura in apa pe care o bea.

2 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Ar trebui sa-l duci la veterinar, ar putea avea o problema care necesita tratament. Ei sunt foarte sensibili si mereu pot aparea boli specifice porumbeilor.

| Popescu_Armand_1995 explică (pentru Kogaion):

Multumesc, dar la noi in oras medicul veterinar e plecat pana saptamana viitoare