| GBF a întrebat:

Salut,voi avea grija de un caine timp de 10 zile e micut are 2-3 luni si se teme sa iasa afara, ma puteti ajuta cum sa ma comport cu el ca sa ii fiu pe plac si sa-l ajut sa isi invinga frica de strazi? cum as putea sa il dresez un pic de genu sa nu roada sa stea asezat? multumesc happy

3 răspunsuri:
| SamuelTudosa a răspuns:

Poti sa ii oferi o recompensa ori de cate ori face ceva bine happy

| dony89 a răspuns:

Cel mai bine consulta un instructor de dresaj care sa iti dea sfturi in privinta asta si sa te poata ajuta. uite aici site-ul unde il gasesti: www.cartedresajcanin.ro

| DianaBriscan a răspuns:

Daca roade inseamna ca il doare maxilarul si dintii deja crescuti pentru ca la varsta lui ii cresc dintii.Trebuie sa fi bland cu el sa stie ca e in siguranta cu tine.De exemplu cand iesi afara cu el mangaiel usor si vorbeste cu el.Trebuie sa il indemni sa vina, si cand e cuminte sai ii dai din cand in cand o rasplata.