| kisy a întrebat:

Am un caine pechinej de 5 luni si vreau sa il dresez! Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

In primul rand este -pechinez- nu pechinej. Macar sa stii ce fel de maine ai.
Iar apoi, depinde ce grad de dresaj vrei pentru acest caine, nu sunt foarte inteligenti.

| Reva24 a răspuns:

Parerea mea...
Ca sa-ti dresezi catelul, indiferent de rasa trebuie sa te comporti normal cu el, ca si cum ar fi de acelasi nivel cu tine(nu ma refer la inaltime, ci referitor la "rang" laughing ) sa nu te comporti cu el ca si cum ai fii seful si el face niste "prostii" pentru manacare.
Inceraca sa-l faci prietenul tau, sa fi apropiat de el :3
Acela e cel mai bun dresaj...

| LauraPisicutza a răspuns:

Pai ai de ales:
1.Să il pui sa facă ceva.ex:sa meargă după bat și dacă merge să îi dai o mică gustare.

2.Să cauți pe net ceva servicii de drepare.
Fundaaa? :,(

| Husky123 a răspuns:

Salut.Il poti dresa cu mici gustari, de ex ca sa il inveti sa stea il apesi usor pe fundulet si il lauzi, chiar daca nu intelege el ce zici trebuie sa ii zici pe un ton frumos happy