| Jorge_Jorge_1993 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un caine husky pui, dar vreau sa stiu niste informatii de la cineva care are un caine husky, despre mancare ce trebuie sa faci in zilele calduroase, dresaj etc...

Răspuns Câştigător
| DulceataDeCapsuniCuCiocolata a răspuns:

SAlut Jorge_Jorge_1993. Deci despre mancare dai doar mancare de caini, adica : cereale pentru caini, care la conserva pentru caini si biscuti sunt fel si fel de modele si fel si fel de arome de biscuiti pentru caini. Nu il dresa. Parerea mea este ca nu e bine. In zilele calduroase tundel, dar nu chel. si cand il scoti la plimbare sa iei un litru de apa cu tine. Nu il bate si arata-i afectiune si iubire. Sa il duci la doctorul veterinar sa ii faci vaccinurile. Incepe sa il scoti afara si sa ii faci baie de la un an. Daca vrei sa il cureti ia o carpa curata udo cu apa calduta si stergel, dar nu il apasa prea tare. Cand nu are inca un an si vrei sa il scoti afara scoate-l pentru 5 minute. Si sa il ti in lesa doar de la varsta de un an, dar nu in casa ci afara. Ai grija de el si arata mult dragoste.
Funda? happy