| david98pav a întrebat:

Salut, vreau sa invat germana. Tin sa mentionez ca nu stiu absolut deloc, nici macar un cuvant. Unde pot gasi un site unde pot invata gratis? vreau sa aud si cum se pronunta unele cuvinte. nu doar cum se scrie.Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| MariusSB a răspuns:

Pai daca, chiar iti doresti cu adevarat sa inveti limba germana iti pot lua o carte de incepatori pentru lb germana.Iar la capitolul pronuntie, surprinzator Google Translate poate fi de ajutor!(apesi pe iconita aceia de volum dupa ce ai scris textul in germana). Sper ca ti-am fost de folos.Eu cel putin asa am invatat lb spaniola.

| cflorin11 a răspuns:

Prietene intra aici pe thepiratebay si descarca Rosseta Stone un program cu toate limbile straine si il instalezi pe calculator acesta find interlocutorul tau. cel mai frumos ar fi sa cumperi o pereche de casti cu microfon. vei conversa cu calculatorul si programul are nivele diferite inclusiv incepatori. mult noroc

| MissGrumphy a răspuns:

Draga David,

In primul rand felicitari ca vrei sa inveti limba germana
Recomand cu incredere sa incepi cu alfabetul, formule de salut, include si pronuntia:

http://www.invatagermana.info/limba-germana-alfabetul.html

acest site e special pentru cei care doresc sa invete limba germana de la 0 pentru a ajunge la nivelul A1 si / sau A2

sau

exercitii de vocabular in limba germana asociate cu imagini, pronuntie si rezolvare de exercitii aici :

http://www.grumphy.com/Test-Limba-Germana-rge1.html

succes!

| Dary234 a răspuns:

Dai la gogle pui pe traducere si acolo inveti ori ce limba