| zzz_1061 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi kumpar un iepuras decorativ, la ce ar trebui sa atrag atentia inainte sa-l kumpar?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Nu stiu ce inseamna "kumpar",poate te referi la cuvantul "cumpar",accentul este diferit,nu este aceiasi lucruwinking
daca stai la apartament,nu-ti recomand,daca stai la casa,cumpara-l linistit! va mirosii foarte tare, unora nu le place acest lucru, eu am reusit sa ma acomodez cu timpul.Mai intai te hotarasti la specia care o vrei,daca esti incepator,sa nu iti iei un iepure cu blana lunga,o sa fie mai greu de ingrijit! sa nu-l cumperi niciodata de la pet shop, acolo sunt doar animale bolnave, cauta pe internet un crescator de elita din orasul tau sau din apropiere.Nu te lua dupa pretul mic al animalului, poate fi bolnav.Iepurele nu trebuie sa aiba nici un defect, sa nu schiopateze, dealtfel nu trebuie sa fie agresiv sau sa aiba vreo secretie la ochi!
mult succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa aibe obligatoriu o carte de gramatica limbii romane inclusa in pret.