| Bonny04 a întrebat:

Salutare. Am de o lună si ceva o pisica. De mai demult am si un papagal perus. Credeam ca pisica se va impaca cu perusul insa m-am înșelat. Nu ii place deloc de el si il hîrîie tot timpul. Iar cand papagalul zboara prin casa si se aseaza pe ceva unde ajunge si pisica, nu ezită sa sara sa il prinda. Am incercat de multe ori sa ii imprietenesc si nu vrea pisica insa papagalul vrea sa se imprieteneasca cu ea. Va rog cine a mai întîmpinat asa problema sau știe vreo rezolvare va rog sa ma ajutati! Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| andiceasu95 a răspuns:

Invata pisica ca n-are voie, sa sara dupa el, sau sa incerce aceeasi problema am si eu dar pisica mea nu le face nimic deoarece stie de frica invata cu bataia

12 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

N-ai cum sa imprietenesti un carnivor cu o prada, e ca si cum a incerca sa imprietenesti leul cu zebra; D renunta la papagal.

| Bonny04 explică (pentru Vikaa):

N-as putea renunta la niciunul din ei crying mersi oricum de raspuns

| Vikaa a răspuns (pentru Bonny04):

Oricum ti-l face pisica praf oricat ti-ai dori sa eviti, inevitabilul se va produce o data si o data.

| Vikaa a răspuns (pentru andiceasu95):

Tu nu meriti sa ai o fiinta cu blana, tu meriti o reptila sau ceva cu pene.Ce ar fi sa te bata unu toata ziua din chestii de ****, om de nimic care esti, agresezi o necuvantatoare sa nu mai faca rau alteia.

| andiceasu95 a răspuns (pentru Vikaa):

Bai fetito, cum sa dau in animale care le iubesc mai mult decat viata mea, ce inseamna bataia? O palmuta la botic sau tipi putin la ea laughing Fereasca sfantul doar nu dau in ea cu ciocanul, nu sunt eu d-ala de omoara animale

| Vikaa a răspuns (pentru andiceasu95):

Nici macar palmuta nu dai in ea, animalele nu se educa prin frica, ci prin calm si voce blanda, nu-s oameni.Nu m-ar tine nici ''palmuta'' sa dau in vreunu din caini sau pisici, m-as simtii naspa sa vociferez la animalutele mele, sa le dau ''palmute'' peste botic.

| andiceasu95 a răspuns (pentru Vikaa):

"calm si voce blanda", da sa vezi tu cand o sa iti manance pisica una dintre animalele tale, apoi sa vezi tu calm si voce blanda

| Vikaa a răspuns (pentru andiceasu95):

Mi-a mancat papagalii dintr-o pura neatentie; D

| andiceasu95 a răspuns (pentru Vikaa):

Mie mi-a mancat o pisica iepurele sad

| Vikaa a răspuns (pentru andiceasu95):

Pisicile astea, off

| Bonny04 explică (pentru andiceasu95):

Mai primeste pălmuțe, si ridic vocea la ea insa sta cuminte doar pe moment. peste 5 minute iarasi vrea sa il prinda... în fine, ma descurc eu cumva, mersi!

| RAY a răspuns:

E in genetica ei de vanator sa o ucida, nu ai ce face, poate dupa un timp numai va incerca, ofera-i niste recompense cand te asculta, poate o sa incerce sa depaseasca genetica ei, eu am vazut o pisica care se juca cu un soarece, nu il ucidea, desi se poate