| anonim_4396 a întrebat:

E vorba despre papagalul meu...
Este mascul si vreau sa stiu de ce atunci cand ii dau drumul in camera nu zboara, poate datorita varstei.L-am luat de la Pet Shop
perfect sanatos, acum doi ani de Craciun...

Cat ar trebui sa traiasca un papagal perus mascul? Si de ce nu mai vrea sa zboare?! Sunt ingrijorata.Mi-ar parea rau daca ar deceda.

Răspuns Câştigător
| XxDream a răspuns:

Un peruș mascul trăiește în jur de 4 ani... Așa făcea și perușul meu.Mi s-a explicat că nu zboară deoarece s-ar putea să fie speriat de ceva din cameră sau pur și simplu să nu vrea să zboare deoarece te vede pe tine și vrea să fie singur. Deci nu are nimic rău. Atât timp cât mănâncă, cât bea apă, cât face gălăgie e sănătos.
Pupici dulci.