| DeshiBebe a întrebat:

as vrea sa raspundeti la aceasta intrebare! Pisica,caine iepure sau papagal? Sa mentionez: Pisica(pisica europeana,pui),cainele(pechinez, adult) iepurasul(iepuras de casa, 7 luni)iar papagalul(perus, 2 luni)Si as vrea sa stiu si de ce!

P.S stiu ca am mai pus intrebarea dar nu s-a prea raspuns, decat 3 raspunsuri!

Dau funda.

5 răspunsuri:
| vega358 a răspuns:

Iepurasul... e dragut si te poti juca cu el

| DeshiBebe explică:

Sau broasca testoasa?

| Gabriela1313 a răspuns:

Eu prefer pisica. Imi place faptul ce e pui si o poti forma cum vrei tu. In schimb cainele e adult si e mai greu cu dresajul...(Am spus mai greu nu imposibil ^.^)

| BreK a răspuns:

Caine deoarece :
1.Este cel mai bun prieten al omului
2.Cand esti suparat e singurul care vine si te inveseleste (iti spun din experienta)
3.De fiecare data cand pleci de acasa e trist ca el parasesti, dar cand ajungi acasa e cel mai fericit ca te vede
4.Nu te va dezamagii niciodata
5.Cu el te intelegi cel mai bine
6. Daca il lasi sa locuiasca in camera ta, va fi cel mai fericit ca doarme alaturi de tine.
Si multe alte motive pe care le vei descoperii, pe acestea ti le-am spus din proprie experienta.
Pisica este vicleana, nu sta pe acasa, mai tot timpul o gasesti pe afara, nu simte cand esti suparat/a si nu te va iubi nicioadata.
Iepurele la fel ca pisica, nu ie iubeste, nu simte cand ai probleme, el vrea doar sa ii dai mancare etc.
Iar papagalul nici vorba ca nu il poti scoate din cusca ca va zbura imediat afara.
In concluzie, crede-ma, cel mai bun este cainele! Ramane la latitudinea ta sa decizi.
FUNDA? :*

| ruben112 a răspuns:

Eu zic perusul pentru ca il poti invata sa vorbeasca sa stee pe degetul tau