| irya88 a întrebat:

Salutare,am un bichon maltez de 2 lunite, intrebarea mea este cat anume din pastiluta de, deparazitare trebuie sa-i dau? Multumesc

3 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

In prospectul pastilei scrie cat se da in functie de greutatea cățelului. Eu avusesem o catea adulta de 8 kg si mi s-a spus să îi dau doar jumătate, probabil în cazul tău ar trebui un sfert de pastilă. Totuși, concentrația pastilei difera de la un producător la altul. Ți-aș recomanda fie sa intrebi la farmacia veterinara, fie sa te uiti pe prospect (il poti gasi si online dacă nu il ai fizic dând căutare cu numele pastilei)

| Ivanescucristina a răspuns:

O pastila este pentru 10 kg in general, si trebuie să ii dai un sfert sau ceva de genul asta, depinde cât cântărește, dar in general un sfert se da la catelusi mici

| ___82eT a răspuns:

Pana la 6 luni se da pentru deparatizare interna un lichid roz, depinde ce greutate are. Iar deparazitarea externa o faceti dupa ce are 2 kg cu picatura